Çilingirler Kapıyı Nasıl Açar?

25.10.2020
64
Çilingirler Kapıyı Nasıl Açar?

Çilingirlerin kapıyı nasıl açtığı her merak konusudur. Kimi zaman kapıda kalan insanlar saatlerce uğraşarak kapılarını açamazlar. Sonra çilingir gelir ve bir dakikadan daha kısa bir sürede kapıyı açabilir. Aslında bu şaşırılacak bir durum değildir. Bu iş gerçekten profesyonellik gerektirir. Keçiören çilingir olarak bizler her gün ortalama 50 farklı ve kilit ile uğraşıyoruz. Bu rakamı yıla vurursanız elimizin ne kadar pratikleştiğini anlamak zor değil.

Çilingirler Kapıyı Nasıl Açar?

Çilingirler kapıyı nasıl açar sorusunun birden fazla cevabı vardır. Çelik kapının güvenlik seviyesine göre ve kilidin markasına göre uygulanacak yöntemler farklılık gösterir. Taktir edersiniz ki düşük güvenlikli bir kapı ile çok yüksek güvenlikli bir kapıyı aynı yöntemle açmak mümkün değildir. Burada hem yöntem değişecektir, hem de kullanılan malzeme ve ekipmanlar değişecektir.

Çilingirler kapıyı nasıl açar konusunda etkili olan bir husus ise karşılaşılan sorundur. Kapı çekili yada kilitli olabilir. Kilitli kapılarda kidin zarar görmesi mümkündür. Yada müşteri hiç anahtarı kaybetmemiş olsun kilit mekanizması zamanla bozulabilir, anahtar yuvada hiç dönmüyor, boşa dönüyor yada kırılmış olabilir. Bütün bunlar kapı açma yönteminin belirleyici unsurlarıdır. Ancak hiç kuşku yok ki kapı açma vakalarında çilingirlerin %90 nı maymuncuk anahtar kullanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.