Hırsızlığa Karşı Alınacak Önlemler

25.10.2020
14
Hırsızlığa Karşı Alınacak Önlemler

Ankara’da her yıl yaklaşık 10.000 ev yada iş yerine hırsız girmektedir. Yapılan araştırmalar bu hırsızlıkların çok büyük bir kısmının alınacak tedbirlerle engellenebileceğini gözler önüne sermektedir. Keçiören çilingir olarak bu konuyu sizler için profesyonelce ele aldık. Evinizi daha güvenli hale getirebilmeniz için işte yapmanız gereken bir kaç şey.

Taktir edersiniz ki çilingir işi ile uğraşan kişiler olarak her gün onlarca kapıyı açıyoruz. Bu kapıların bir kısmını 1 dakika gibi kısa sürede açabilirken bazıları ile en az bir saat uğraşıyoruz. Arada ki bu fark ise kapıların güvenlik seviyesinden kaynaklanıyor. Biz dışarıda kaldığınızda sizin kapınızı ne kadar kısa sürede açabiliyorsak aslında o kadar güvensiz bir evde yaşıyorsunuz demektir.

Bu nedenle -çelik kapı seçiminizi doğru yapın. Bizim bir saatte gürültü çıkartma korkumuz olmadan açabildiğimiz bir kapıya hırsızın asla bulaşmayacağından emin olun.

Hırsızlığa Karşı Alınacak Önlemler

Hırsızlığa karşı alınacak önlemler arasında doğru kilit seçimi de önemli yer tutmaktadır. Eğer yeterince koruyucu ve güvenli bir kilidiniz varsa hırsızlar daha kolay hedeflere yönelecek ve evinizle asla uğraşmayacaktır.

Bunların yanında pro-kilit gibi çok güvenli başka yöntemleri de ek olarak alacağınız tedbirlere ekleyebilirsiniz. Pro kilit kapınızı açmak için kullanılabilecek her türlü sert cisim, levye ve diğer malzeme ve ekipmanın dil kısmına girişini önler. İstatistikler pro kilit takılı olan kapıların neredeyse hiç açılmak için bile zorlanmadığını göstermektedir.

Hırsızlığa Karşı Alınacak Önlemler

Yukarıda ki tedbirler alabileceğiniz profesyonel tedbirlere örnektir. Keçiören çilingir ekibinin yaptığı araştırmalar evlerin ışıklarının açık olmasının, televizyonun açık olmasının, kapıda bir kaç ayakkabı bulunmasının hırsızlar üzerinde mutlak caydırıcı olduğunu ortaya koyuyor. Belki uygulamak isteyebileceğiniz yöntemler arasında bunlarda yer alabilir.

Bütün bunların dışında tavsiye edeceğimiz ama uzmanlık alanımız olmayan bir kaç tedbir daha var. Arzu ederseniz evinize alarm ve güvenlik kamerası da bağlatabilirsiniz. Bu kadar önlemden sonra hırsızların bırakın evinizi soymasını, sizden kaçacağından emin olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.