Nasıl Çilingir Olunur, Anahtarcı Dükkanı Açma Maliyeti

25.10.2020
38
Nasıl Çilingir Olunur, Anahtarcı Dükkanı Açma Maliyeti

Yine bizden bir makale ile karşınızdayız. Çilingir dükkanı açmak bir çok kimse için iyi bir fikir olabilir. Keçiören çilingir yıllardır edindiği tecrübeleri sizin için gün yüzüne çıkartıyor. Bir çilingir dükkanı açmak ne kadar maliyet gerektiriyor, tam olarak ne işler yapıyoruz buyurun birinci ağızdan dinleyin.

ÇİLİNGİR DÜKKANI AÇMAK

Çilingir dükkanı açmak için öncelikle çilingirci olmak gerekir. Tam anlamıyla profesyonel olmak yıllar gerektirse de en azından çekili bir kapıyı açmak çok kısa sürede bir çok kişinin yapabileceği bir iştir. Her kapı farklıdır. Her kilit farklıdır. Hatta çoğu zaman aynı markanın modelleri arasında bile ciddi farklılıklar vardır. Bu farklılıklar kapı açma yönteminizi belirleyecektir. Bütün bunları öğrenmeniz ise sürekli işe giderek yeteneğinize göre 6 ay ile 1 yıl arasında bir zamana tekabül edecektir.

Çilingir dükkanı açmak için gerekli maliyete gelecek olursak komple dükkan kurulum, malzeme – ekipman ve makine bedeline ortalama 80.000 – 150.000 TL arası diyebiliriz. Dükkanınızı tuttuğunuz yere göre ve tam olarak hangi hizmetleri vereceğinize göre fiyat biraz artar yada azalır.

ANAHTARCI DÜKKANI AÇMAK

Eğer bir anahtarcı dükkanı açmak istiyorsanız yukarıda hesaplanan tutar tam size göredir. Ancak immobilizer alanında da faaliyet gösterecekseniz yukarıda ki toplam dükkan açma bedelini tek bir makineye bile vermeniz söz konusu olabilir. Bu halde bir dükkanın her şey dahil maliyeti 180.000 – 300.000 aralığında olacaktır. Tabi buna pareler olarak normal bir çilingire göre kazancınız 2-3 kat daha fazla artacaktır.

NASIL ÇİLİNGİR OLUNUR

Henüz çilingirciliğin bir okulu yok. Şu an bu işi yapan herkes usta çırak ilişkisi ile yetişen insanlar. Hemen hemen herkes küçük yaşta bu işlere girmektedir. Ancak 30 – 40 yaş aralığında bu işe başlayıp başarılı olanda bir çok insan vardır. Biraz yeteneğiniz varsa sizin içinde asla geç değildir. Bu işe rahatlıkla girebilir ve günün birinde nasıl çilingir olunur sorusuna bizzat kendiniz cevap verebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Çilingir dedi ki:

    Korsan birinin çilingirlik yapamayacağını da yazsaydınız keşke tıpkı bu korsan sitenin hizmet ettigi kişi gibi..